středa 3. června 2015

Zbývají 3 dny

Dnešní běh byl pro mě dost emotivní, takže po dlouhé době zase usedám a píšu...

Zbývají pouhopouhé 3 dny do 1/2 maratonu. Do mého prvního 1/2 maratonu. Do dne, o kterém sním už celý rok. Přesně před rokem jsem vyřkla tu větu - "Příští rok běžím taky". A on ten rok tak rychle utek...a já utíkala s ním. Ale neutekla jsem mu, ani on mě neutek, prostě jsme si tak běželi spolu a i dál poběžíme. A v sobotu, až doběhnu do cíle, bude to "jen" cíl jednoho mého snu. A když jsem u těch snů, tak další sen se mi splní v pátek 5.6., den před 1/2 maratonem. Chtěla jsem letos jít na nějaký velký koncert, mega akce, tisíce lidí...a jak už dávno vím - stačí prostě jen chtít. Při běhání mi snad pokaždé jeho písničky zvedají náladu a dodávají chuť běžet dál a rychleji a ani jednou mě nenapadlo, že ho uvidím na živo. Takže v pátek - Praha O2 aréna a David Geutta Listen tour LIVE! Snad přežiju a v sobotu se budu schopná postavit na start :-D

3 dny... to už se moc dělat nedá. Leda tak doufat, že to přežiju. Na trénink je pozdě, na odpočinek brzy...začínám panikařit!

Tak teda jako že si dám dneska poslední běh před závodem. Čtvrtek a pátek jsem v práci, pak ještě ten koncert, to už nedám, takže dneska fakt poslední šance.

Je 15:00 na sluníčku asi 40 stupňů. Myslím na to, že jsem dnes četla, že v sobotu má být v 19 hodin 25 stupňů. Přesně jako loni, kdy jsem si říkala, že ti lidi co běží jsou magoři. Fajn, jsem taky magor. No nic, jestli to mám přežít v sobotu, dneska musím taky.

Vybíhám.... 
1.km - 6:27min/km - cožeeee? Běžim ňák rychle, ne? To mi ani nepřijde.

2.km - 6:49min/km - jako pořád pod 7min???! No dobrý - u řeky, pod stromy, je tu pěkně

3.km - 6:37min/km - to neni možný, že běžim tak rychle - kontroluju telefon i hodinky, ale vypadá to, že je všechno v pořádku. Ale stromy zmizely, je tu jenom cesta v poli a oněch krásných asi 40 stupňů, na kterých se krásně smažím. A navíc do kopce...to už nedávám, zpomaluju...jdu...stojím a přemýšlím jestli to vzdám hned nebo až za chvíli.

4.km za 8:09min/km, už běžím po silnici, ale horko stejný, stromy žádný, zahybám zas na polní cestu a je dokonce z kopce, no paráda - 5.km 6:56min/km.

Ve snaze dostat se pryč z rozžhavené silnice mi nedošlo, že vůbec nevím, kam běžím. Tady jsem nikdy nebyla. Hele rybník, vezmu to po okraji, je tu cestička...cestička po chvilce mizí, vracet se mi nechce. Prolézám křovím a kopřivama, nadávám. Na konci rybníka to určitě bude lepší, doufám. A jsem tam - v poli. Sakra, proč ten hrách aspoň neroste, že bych se najedla? Doprdele, kam až to pole vede? Takhle nasraná jsem dlouho nebyla. Místo pěknýho běhání se tady hrabu přes pole a vůbec nevim kde vylezu.
Po asi 20 minutách se konečně dostávám na cestu a 6.km pořád nikde - vybitej telefon.
Další 3km dobíhám pro jistotu po silnici a radši mi je jedno, že to sluníčko pořád svítí jak prase. Hlavně, ať už jsem zpátky.

Suma sumárum 8,84km za 1h:08min

Pozitiva jsem si na tom dnešním běhu ale našla - vím, kudy nemám běhat a aspoň jsem se opálila :-D


Žádné komentáře:

Okomentovat